У зв’язку з технічними особливостями в мережі Інтернеті не можуть паралельно використовуватися два однакових доменних імені.

Трапляються випадки, коли особа створює сайт з однаковим або дуже схожим доменним ім’ям, видаючи його за офіційний, з метою введення користувачів в оману та отримання прибутку шляхом використання чужого доменного імені.

Юрист з вирішення спорів щодо доменних імен АО “ЗУБРЕВ І ПАРТНЕРИ” надасть такі послуги:

  • Консультація щодо порушених прав та доцільності звернення до суду та інших органів;
  • Збір та підготовка необхідних документів;
  • Досудове врегулювання спору (за можливості);
  • Супровід звернення до Антимонопольного комітету;
  • Представництво інтересів в суді;
  • Юридична допомога при проведенні процедури UDRP.

Наш спеціаліст гарантує захищеність прав та ефективне вирішення доменного спору з урахуванням індивідуальної ситуації клієнта.


Коли виникають доменні спори?

Виходячи з практики вирішення доменних спорів в Україні, спори виникають з таких причин:

  • Доменне ім’я імітує або відтворює ТМ, географічне зазначення, комерційне  найменування, ім’я відомої в Україні особи, на яке заявник  має права;
  • Відсутність у позивача прав або законних інтересів щодо відповідного доменного імені;
  • Доменне ім’я було зареєстрованим і використовується недобросовісно.

Підставами для виникнення цих ситуацій є швидка та нескладна процедура реєстрації доменного імені.

! Власник прав на ТМ має право забороняти іншим особам використовувати тотожне чи схоже позначення стосовно тих товарів і послуг, стосовно яких цю ТМ зареєстровано, або споріднених з ними товарів і послуг.


Існує декілька шляхів вирішення доменного спору:

Процедура UDRP (Єдина політика вирішення доменних спорів)

Власники ТМ мають право звернутися до арбітражно-посередницького центру ВОІВ (Всесвітньої організації інтелектуальної власності) з вимогою про скасування або передачу доменного імені. Для звернення потрібно сплатити збір (мінімальний збір за розгляд справи становить 1500 доларів).

Ця процедура є адміністративною, отже після її проведення можна звернутися до суду.

Судовий розгляд

Власники прав на ТМ або комерційне найменування мають право на подання позову до суду із вимогою заборонити неправомірне використання доменного імені.

Окрім позову, необхідно подати заяву про забезпечення позову, щоб суд заборонив реєстратору змінювати власника облікового запису та видаляти домен. Якщо цього не зробити, порушник може видалити чи перереєструвати доменне ім’я на іншу особу.

Перед зверненням до суду для вирішення доменного спору потрібно врахувати терміни розгляду справи, тривалість отримання рішення та його фактичне виконання, а також вартість судового процесу. Тому судовий розгляд підходить не всім.

Антимонопольний комітет

Суб’єкти господарської діяльності у випадку неправомірного використання ТМ мають право звертатися до Антимонопольного комітету України. Можливість такого звернення передбачена як додатковий інструмент впливу на особу, яка порушила права та інтереси іншої особи.

Звернення є безоплатним, у результаті дії порушника можуть бути визнані недобросовісною конкуренцією та бути стягнений штраф.

Юрист “ЗУБРЕВ І ПАРТНЕРИ” на консультації допоможе клієнту обрати необхідний шлях вирішення спору та надасть юридичну допомогу  на всіх етапах цього вирішення.

Якщо Вам потрібно ефективно вирішити доменний спір та зменшити можливі ризики, звертайтесь до нас!

НАПИШІТЬ НАМ